اخبار: قرارداد غلطک با شرکت تهران موکت منعقد شد. (جمعه, 01 دی 1391 ساعت 10:21)
اخبار: قرارداد کلندر با شرکت صفا طب منعقد شد. (پنجشنبه, 30 آذر 1391 ساعت 10:20)
اخبار: عقد قرارداد دیگ بخار 3 تن با شرکت شرکت شیر. (دوشنبه, 08 آبان 1391 ساعت 10:17)
اخبار: عقد قرارداد دیگ بخار 3 تن با شرکت آرمان کارتن. (دوشنبه, 01 آبان 1391 ساعت 10:16)
اخبار: عقد قرارداد دیگ بخار 500 kg با شرکت سپاهان موکت. (سه شنبه, 11 مهر 1391 ساعت 10:14)

فیلتراسیون و انواع آن

مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

فیلتراسیون و انواع آن

فیلتر شنیبه طور کلی فیلتر ها برای تصفیه آب به کار می روند. می توان فیلتراسیون را به ۳ نوع تقسیم کرد:
۱: فیلتراسیون مکانیکی: با استفاده از موادی مثل سنگریزه بزرگ ، سنگریزه کوچک ، پشم شیشه و برخی الیاف مخصوص آکواریوم و یا هر وسیله دیگری که به صورتی ذرات معلق در آب به آن گیر کنند ، می توان فیلتراسیون مکانیکی را انجام داد و در واقع این مواد با جذب مواد موجود درآب باعث شفافیت آب و تمیز شدن آن می شوند ، ولی باید هر چند وقت یک بار تمیز شوند.
۲: فیلتراسیوم شیمیایی: با استفاده از موادی که با عبور آب از آن ها خواص شیمیایی آب را تغییر داده می توان فیلتراسیون شمیایی را انجام داد و بدین صورت این مواد می توانند از طریق شمیایی بر روی خواص آب تأثیر بگذراند و در حفظ کیفیت آب تأثیر دارند. به عنوان مثال زغال اکتیو می تواند به علت ساختاری که دارد ، ذرات معلق در آب را به خو جذب کرده و سختی آب را کاهش داده و از بو گرفتن آب جلوگیری کند.
۳: فیلتراسیون بیولوژیک: در این روش با استفاده از روش های بیولوژیکی فیلتراسیون انجام می گیرد. برای این منظور از باکتری های مفیدی که می توانند مواد سمی موجود در آب را تجریه کنند و در نتیجه در حفظ کیفیت آب تأثیر دارند استفاده می شود. این باکتری ها برای فعالیت به بستری مناسب احتیاج دارند ، در صورت کمبود بستر ، آن ها نمی توانند بر جمعیت خود بیفزایند و در حفظ کیفیت آب تأثیر زیادی داشته باشند ، پس باید در فیلترها محفظه هایی را برای پرورش و فعالیت این باکتری ها در نظر گرفت.

فیتلر شنی

در برخی از فیلترها هر ۳ روش بالا وجود دارد و در برخی فیلتر ها ممکن است از ۱ یا ۲ روش برای تصفیه آب استفاده شود. به عناون مثال فیلتر های اکسترنال معمولا قسمتی دارند که حاوی الیافی بوده که به طریق مکانیکی مواد را جذب کرده و طبقاتی درون آن ها وجود دراد که با قرار دادن مواد مختلف مثل زغال اکتیو می توان به صورت شمیایی عمل فیلتراسیون را انجام داده و همچجنینی با قرار دادن موادی مثل بیوبال و بیوسرامیک بستر لازم برای رشد باکتری های مفید و تصفیه بیولوژیک را هم انجام داد. فیلتر های اینترنال معمولا فقط تصفیه مکانیکی را انجام می دهند ، البته بر روی ابر فیلتر ، مقداری باکتری وجود دارد ولی معمولا آن قدر زیاد نیستند که بتوانند فیلتراسیون بیولوژیک انجام دهند. برخی فیلتر های اینترنال ، محفظه هایی برای قرار دادن موادی برای تصفیعه شیمیایی آب دارند و همچنینی گاهی میتوان برخی مواد را به عنوان بستری برای باکتری ها در آن ها قرار داد ، ولی عملا به دلیل کوچک بودن لاین محفظه های نباید انتظار فیلتراسیون شمیایی و بیولوژیک خوبی از آن ها داشت. در ساختن بیوفیلترهای دست ساز ، بهتر است تمهیدات لازم برای استفاده از هر ۳ روش در نظر گرفته شود.

فیلتراسیون و انواع آن


فیلتراسیون و انواع آن


فیلتراسیون و انواع آن


 
چرا نيرو بويلر؟بویلر

دلايلي که شما را به نيرو بويلر مي کشاند.

.....................................................

کلیک کنید

مشتريان مابویلر

آيا مشتريان ما را مي شناسيد؟

.....................................................

کلیک کنید

با ما در تماس باشيدبویلر

تلفن : 92 - 3804291 - 0313

تلفن 24 ساعتــه : 09101184150

.....................................................