نوع محصول:  دیگ روغن داغ

نام محصول: دیگ روغن داغ افقی و عمودی

نام تجاری: Hot oil boiler ، Termal oil boiler

موارد کاربرد: مصارف صنعتی (صنایع بهداشتی ، گرمایشی ، غذایی دارویی، فیبر سازی، لاستیک سازی، نساجی) و هرجایی که نیازمند دمای بالا با فشار پایین باشد. بویلر صنعت سیمان، صنایع غذایی و در هر مکان که سیال با فشار کم درجه ی حرارت بالای 200 درجه لازم باشد. لذا به منظور ارتقا و بهینه سازی سیستم ها ی گرمایشی ، بویلر های روغن داغ جهت تامین حرارت تا دمای 300 درجه سانتی گراد در فشار پایین به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

بویلر بخار به عنوان يکي از ناقلين حرارت در سيستم هاي گرمايشي از ديرباز مورد استفاده قرار مي گرفته است. ليکن استفاده از بخار در دماهاي بالا مستلزم بالا بردن فشار کاري مي باشد . در فرآيند هاي صنعتي حهت انتقال حرارت به سيالي با دماي بالا نياز است که دستيابي به اين امر به واسطه ي استفاده از بخار ،باتوجه به جوانب امر و شرايط کار ، چندان سهل الوصول و مقرون به صرفه نمي باشد. بویلر روغن داغ

مقایسه بخار و روغن در سیستم های گرمایشی

بخار در سیستم های گرمایشی از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است. لیکن تولید بخار در دماهای بالا مستلزم بالا بردن فشار کاری می باشد. در فرآیند های صنعتی حهت انتقال حرارت به سیالی با دمای بالا نیاز است که دستیابی به این امر به واسطه ی استفاده از بخار، باتوجه به جوانب امر و شرایط کار، چندان سهل الوصول و مقرون به صرفه نمی باشد.

لذا به منظور ارتقا و بهینه سازی سیستم ها ی گرمایشی، بویلر های روغن داغ جهت تامین حرارت تا دمای 400 درحه سانتی گراد در فشار پایین به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . طراحی و ساخت دیگ روغن داغ مستلزم به کار گیری دانش فنی، تجارب و مهارت ها ی ویژه ای می باشد که شرکت پاکمن در جهت دستیابی به محصولی مطابق با استاندارد ها بین المللی، تحقیقات وسیع و گسترده ای را انجام داده که از جمله آن انتشار کتابچه راهنمای محاسبه حداکثر دمای فیلم روغن داغ می باشد.

دیگ روغن داغ نیرو بویلر

– کلیه ورق های مصرفی در ساخت از نوع ورق آتشخوار DIN17155-17MN4 می باشد این نوع ورق مخصوص ساخت دیگ های روغن داغ بوده و از استحکام کششی بالایی برخوردار است.
– لوله های مصرفی تماماً از نوع بدون درز آتش خوار و طبق استاندارد DIN17175-ST35.8 می باشد.
– کلیه جوشکاری ها بر اساس WPS و PQR تایید شده اداره استاندارد و توسط جوشکاران دارای گواهینامه تایید صلاحیت انجام می گیرد.
– کلیه الکترود های مصرفی از نوع E7018 و با پیش گرم ۳۰۰ درجه سانتیگراد و جوش های اصلی با دستگاه جوش اتوماتیک از نوع زیر پودری می باشد .
– کلیه جوش های انجام شده توسـط تیم کنتـرل کیفـی به روش های MT (ذرات مغناطیسی) ، UT (اولتراسونیک) و RT (رادیوگرافی) کنترل می گردد.
– پس از اتمام مونتاژ ، دیگ با فشار ۵/۱ برابر فشار طراحی به صورت هیدرواستاتیک تست شده و سرانجام با پشم سنگ به ضخامت حداقل۱۰۰ میلی متر عایق و با روکش استنلس استیل به ضخامت حداقل ۱ میلی متر پوشش داده می شود.
– ارائه بویلر های روغن داغ به صروت پکیج کامل شامل مشعل، پمپ سیرکولاسیون، پمپ تغذیه، منبع انبساط، منبع تغذیه و… امکان پذیر می باشد.

دیگ های روغن داغ 

دیگ های روغن داغ صنعت بخار اسپادانا در دو نوع عمـودی و افقی جهت گرمایش در مصـارف صنعتـی طراحی و ساخته شده می شود. دیگ هـای روغـن داغ که بر اساس استـاندارد API530R ، API560 تحت نظـارت استاندارد ایران به صورت 3 پاس  با ظرفیت  از 100,000 کیلوکالری تا 12,000,000 کیلوکالری میباشد در ساعت با فشار کاری 10 بار و فشار طراحی 11 بار و فشار تست هیـدرواستاتیک 16.5 بار تولید می گردد. در این نوع دیگ روغــن داغ سـعی شده تا در ظـرفیت مداری مشخص سطح تبـادل حرارت افـزایش و از ســـوخت خصــوصی حــداکثر استفاده برده شود.

با توجه به استاندارد فوق ورق مصرفی در این نوع دیگ کلاً 17MN4 و لـوله ها از نوع آتش خوار ST35.8 و فیلر مصرفی (ROD) از نوع ER708-6  فـــرآیند جوشــکاری GTAW جوشــکاری TIG با گاز آرگــون می باشــد. در کلیــه مـراحل ساخت جنس ورق مصرفی، لوله ها و فیلــر های مصرفی جوشکاری به تایید استــاندارد ایـران می رسد، پس از اتمام ساخت و تست رادیوگرافی از محـل های جـوش، تست هیدرواستاتیک با فشاری معادل 1.5 برابر فشار طراحی بر روی coil (کویل) انجـــام می گردد. سپس بدنه ی دیگ روغن داغ با عایق پشم سنگ به ضخـامت 4 اینچ ایـــزوله می شود در نهایت گواهی استاندارد ارائه خواهد شد.

مزایای سیستم گرمایشی روغن داغ نسبت به بخار : 

 • عدم وجود ضربه های بخار و فلاش بخار
 • تولید دمای بالا و با سطح حرارتی کمتر نسبت به بویلر بخار
 • عدم احتمال خوردگی (به علت ساختار شیمیایی)
 • عدم یخ زدگی در هنگام خاموش بودن دستگاه
 • عدم رسوب گرفتگی و بالطبع افزایش راندمان انتقال حرارت
 • عدم نیاز به تجهیزات جهت تصفیه و نرم کردن روغن

 • عدم نیاز به سیستم های شیمیایی دوزینگ جهت اصلاح کیفیت شیمیایی روغن
 • عدم وجود تلفات حرارتی ناشی از کندانس و فلاش بخار
 • عدم وجود تله ها ی بخار
 • عدم احتمال انفجار ناشی از تراکم گازهای فشرده
 • عدم نیاز به دی اریتور و تانک کندانس
 • ساختاری با عمر طولانی تر
 • عدم نیاز به بلودان
 • عدم نیاز به خلا شکن
 • سهولت راهبری و نیاز به نگهداری کمتر
 • کارآیی و صحت کارکرد بالا
 • ایمنی و اطمینان بیشتر
 • کنترل صحیح دما

سوالات متداول FAQ

چند موارد کاربرد دیگ روغن داغ را نام ببرید؟

مصارف صنعتی (صنایع بهداشتی ، گرمایشی ، غذایی دارویی، فیبر سازی، لاستیک سازی، نساجی) و هرجایی که نیازمند دمای بالا با فشار پایین باشد

قیمت دیگ روغن داغ چه مقدار است؟

برای اطلاع از قیمت دیگ روغن داغ با شماره تلفن 03133804292 یا 03133804291 با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیگ روغن داغ چیست؟

دیگ روغن داغ وسیله ­ای است که وظیفه­ ی تبادل گرمای غیرمستقیم بین یک سیال گرم (گازهای داغ حاصل از احتراق مشعل) و یک سیال سرد (روغن حرارتی مخصوص) را بر عهده دارد.