نوع محصول: سختی گیر .

نام محصول: سختی گیر.

نام تجاری: Water softener.

موارد کاربرد: در ورودی دیگ ها.

توضیحات فنی: برای ورودی دیگ ها و برای گرفتن سختی آب برای جلو گیری از رسوبات در طولانی مدت. این عمل توسط رزین درون سختی گیر انجام می شود.

آب سخت: آبی که در آن نمک هایی همچون کلسیم و منیزیم وجود دارد.

سختی آب: به میزان نمک های محلول در آب سختی آب مي گویند.

سختی گیر های رزینی از ظرفیت ۸۰ هزار گرین در ساعت الی ۴ میلیون گرین در ساعت به صورت تک ستون یا دوبلکس تولید می گردد.
 املاح : کلسیم و منیزیم از جمله عمده ناخالصی های آب به شمار می روند. مقدار بیش از حد این املاح، برای مصارف صنعتی و خوراکی مناسب نمی باشد. سختی آب، عامل تشکیل رسوب در دیگ های بخار ، مبدل های حرارتی، برج های خنک کننده و سیستم های سرد کننده و… می باشد. سختی گیر های رزینی انصار راه حل مناسبی برای مقابله با سختی آب می باشد.

جنس بدنه اصلی سختی گیر : از ورق فولادی با مشخصات و محاسبات فنی طبق استانداردASME متناسب با فشارکاری مورد نیاز طراحی و ساخته شده و کلیه سطوح داخلی پس از سند بلاست با سه لایه رنگ اپوکسی پوشش داده می شود. ضخامت ورق ها با تحلیل های مهندسی به گونه ای انتخاب شده است که طول عمر سختی گیر افزایش یابد.

 سختی گیرهای رزینی انصار به همراه یک شیر تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک و کلیه لوله کشی ها و اتصالات لازم و ظرف نمک از جنس پلی اتیلن ارائه می گردد.

 آب ورودی به وسیله دیسک های آب پخش کن در قسمت فوقانی به طور یکنواخت بر روی سطح رزین پاشیده شده و آب نرم در قسمت تحتانی توسط نازل های آب جمع کن که بر روی عدسی دوبل تعبیه شده جمع آوری می گردد. نازل ها از جنس پلی وینا مقاوم در برابر خوردگی و شکنندگی می باشد.

  این محصول به همراه رزین با کیفیت و با مارک های معروف دنیا ارائه می گردد. همچنین جهت جلوگیری از مسدود شدن نازل ها، سطح بین صفحه نازل ها و بستر رزین به ارتفاع مناسب توسط سیلیس با دانه بندی درشت تر پوشانده می شود.

راهنما :

در انتخاب سختی گیر رزینی و محاسبه ظرفیت آن، عوامل زیر موثر می باشد:

فرمول محاسبه ظرفیت سختی گیر رزینی
۱- سختی آب مصرفی

۲- حجم آب مصرفی در واحد زمان

 ۳- فاصله زمانی مورد نظر بین دو احیاء

 ۴- نوع و ظرفیت رزین مورد استفاده .
به طور خلاصه فرمول روبرو  را داریم:
به صورت عکس و با مشخص بودن ظرفیت سختی گیر و سختی آب می توان از فرمول بالا حجم تقریبی آب مصرفی تا خنثی شدن سختی گیر و نیاز به احیاء مجدد را محاسبه نمود. ( حجم آب مصرفی را با نصب یک کنتور بعد از دستگاه سختی گیر می توان اندازه گیری نمود.)